Korrosioonikaitsetööd, kas roostemuundur e.”roostesurm” aitab pikendada auto eluiga?

Home / Keretööd / Korrosioonikaitsetööd, kas roostemuundur e.”roostesurm” aitab pikendada auto eluiga?

Olen oma teeninduses kasutanud aastate jooksul erinevaid tehnoloogiaid autode korrosioonikaitses. Auto põhja- ja porikoobaste korrosioonikaitsel meie üldjuhul ei kasuta roostemuundurit e „roostesurma” kuna antud toote kasutamisel tuleks püsiva tulemuse saavutamiseks detailid värvida või lakkida.

Põhja ja porikoobaste roostevastasel töötlemisel kasutame tehnoloogiat, kus peale põhjaliku põhja-ja porikoobaste pesu ning kuivamist kanname peale korrosiooni levikut takistava ning vett hülgava kaitsekihi (Bhardal IntercoatingML või Dinitlol ML). Antud tooted on väga head imamisvõimega, tänu millele tungib see aine detaili liitekohtade vahele ning aeglustades ka nendes olulistes kohtades korrosiooni edasist tegutsemist. Töö tegemisel on oluline, et seda ainet saaks pihustada kogu kinnise karbi või sisemise poritiiva liite pindadele. Selle jaoks kasutame spetsiaalseid tööriistu , et pääseda ligi ka keerulistesse kohtadesse.

Oleme kliendi soovil ka paigaldanud roostemuundurit auto põhja alla.Kuna töödeldav pind on üsna suur, siis võtab see töö ka märkimisväärselt aega ning pritsiga pihustades on see tervisele väga ohtlik. Ilma kaitsevahendeid kasutamata ei soovita seda tööd kindlasti teha.  Peale roostemuunduri kuivamist paigaldasime eelpool  kirjeldatud roostevastased kaitsekihid.

Valdavalt kasutame roostemuundurit roostes detaili töötlemisel enne värvimist. Loomulikult on esmane soovitus korrosioonikahjustusega detailid välja vahetada. Püüdes aga leida kliendile taskukohase lahenduse, oleme oludesunnil sellest nõudest vahel ka eemale hoidnu ning detaili roostevastaseks töötlemiseks kasutanud roostesurma. Enne selle kasutamist tuleb roostetanud pind hoolikalt korrosioonist puhastada, kasutades selleks näiteks kärgketast.  Kui on tegemist pindmise korrosiooniga ning peale puhastamist ei jäänud alles detailile roostepesasi siis pole ka vajadust roostesurma kasutada. Juhul,  kui rooste kohad jäid alles, tuleb veenduda, et tegemist ei ole detaili läbiva roostega. Sellisel juhul tuleb roostetanud koha välja vahetada.  Kui detailis on läbiv auk siis suure tõenäosusega tungib  niiskus seestpoolt pahtli ja metalli vahele ning korrosiooniprotsess jätkub. Antikorrosiivset ainet kanname peale vähemalt 2 kihti, 40-60 minnutilise  intervalliga, peale mida lastakse sellel kuivada 12 tundi. Seni oleme kasutanud erinevaid tooteid nagu Eestis toodetud HP Anti Rust ning Dinitrol Converust RC 900. Peale kuivamist kantakse peale happekrunt ,  vajalikud kihid pahtlit, krunt ning detail värvitakse.

Tagaporikoobaste värvimisel tuleb tähelepanu pöörata ka siseservade puhastaisele. Üldjuhul saab korrosioon alguse just koopa siseservast, kuna sinna on kogunenud pori, mis hoiab niisust ning soodustab rooste tekkmist. Ainus võimalus porikoopa sisemise tiiva ja välimise tiiva liitekoha kaitsmine korrosiooni eest on aegsasti õlitada koopa sisepinnad ML tüüpi õliga.

Kõikidest eelpool nimetatud töid tehes kujuneb värvitööde ja korrosioonikaitsetööde  hind mis võivad erineda teineteisest rohkem kui kaks korda. Sellepärast soovitame mitte väga tõsiselt võtta ülisoodsaid pakkumisi või väga lühikesi tööde tähtaegu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga