Nissan Navara raam-kuidas seda taastada?

Home / Blogi / Nissan Navara raam-kuidas seda taastada?

Kuidas parandada Nissan Navara alusraami?

Alusraamide korrosioon

Mudas ja poris sõitmise tagajärjel satub alusraami küljel olevate avade kaudu mustus (liiv, muld, talvine sool jms) sinna sisse ning jääb sinna sisse pidama  hoides niiskust enda sees peaaegu aastringi. Auto tavakasutajal on selle kätte saamine peaaegu võimatu, kuid ARS Autoteenindus OÜ on selle tarbeks kohaldatud survepesur, mis võimaldab pesta ning sealt seest välja uhtuda sinna kogunenud muda. Peale nimetatud tööd tuleb kindlasti teostada  roostevastane töötlus, mis aegluARS Autoteenindusstab raami sees alanud  korrosiooni.

Nissan Navara 2004-2015 alusraam

Ajavahemikul 2004-2015a toodetud Nissan Navaratest on enim probleeme 2005-2008 a toodetud mudelitel, mis  valmistati Hispaanias ning tõenäoliselt jäid just nendel autodel alusraam korrosiooni vastu piisavalt kaitsmata. Võrreldes teiste autode alusraamidega on Navara raam õhema seinaga kui analoogsetel mudelitel.

Alusraami remont

Remonti tulles nagu enamikel maasturitel nii ka konkreetsel autol oli kogu põhi kaetud ühtlase paksu pori kihiga. Põhja pesu polnud sellel autol eelnevalt kordagi teostatud. Peale põhja ja raami välispindade pesemist teostasime alusraami defekteerimise. Enim kahjustunud ehk läbi roostetanud oli alusraam just kabiini ja kasti vahelt. Selle koha remondiks oli vaja veokast eemaldada, et pääseda ligi kahjustatud kohale. Vigastatud koht puhastati roostest, mille tulemusel tekkisid raami välisseina rooste poolt tekitatud avad. Kuna vigastatud koht oli vahetult kasti kinnituskoha kõrval, siis tuli raami küljest eemaldada ka kasti kinnituskõrvad. Seejärel tehti vajalikud šabloonid, lõigati välja terasest sobivad detailid ning keevitati raami välisseinale. Kuna kast oli  maha võetud pesti veelkord raam seest poolt mudast ja liivast puhtaks, lasti kuivada ning pandi raami sisse Dinitrol ML korrosioonikaitseõli. Lisaks vajasid parandamist ehk tugevdamist kasti esimesed kinnitused. Kogu see töö võttis aega kaks ja pool pikka päeva ning kliendile läks maksma selline töö koos kogu auto täieliku korrosioonikaitsetööga 900 eur. Selliseid suuri kulutusi saaks iga auto omanik kindlasti ennetada kui teostada kohe peale auto soetamist täielik korrosioonikaitse ning vähemalt korra aastas laseks oma auto põhja alt üle pesta sinna aastaga kogunenud mustuse. Parim aeg on selleks kevad, vahetult peale seda kui enam teid ei soolatata. Korrosioonikaitse tööd tuleb teostada väga põhjalikult, ainult siis on sellest kasu ja saate kokku hoida kulutusi hilisematele keretöödele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga