Korrosioonitööd

Home / Korrosioonitööd

Loe meie Delfis avaldatud artikklit uute autode korrosioonikaitsetööde kohta siit ja autogeeniuses avaldatud artiklit siit

 

 

Korrosioonikaitsetööde teostamise  kirjeldus:

Auto põhja korrosioonikaitse algab ARS Autoteeninduses rattakoobaste pesemisest, mille eesmärk on eemaldada enne lahtimonteerimist logaritele ja rattakoobastesse kogunenud mustus. 

Seejärel võetakse auto põhi lahti ning tehakse survepesu, mis eemaldab mustuse, pori ja lahtise rooste. Alusraamiga maastikuautodel pestakse raam seest porist puhtaks ka spetsiaalse torude pesemiseks mõeldud survepesuriga. Pärast pesemist kuivatatakse põhi suruõhuga ning lastakse autol soojas garaažis kuivada.

Kindlasti tasub töökoda valides teha taustauuring, sest osa töökodasid, kes pakuvad korrosioonikaitset, ei pese autot põhjalikult ning see tähendab, et korrosioonikaitsevahend ei jõua vajalike keredetailideni ja töö ei ole seega kvaliteetne.

Missugused kaitsekihid valida?

Paljud teenindusse jõudnud autod on juba suuremal või vähemal määral roostes. Tõhusaim on korrosioonikaitse siis, kui kattekihid saab kanda veel korrodeerumata pindadele. Seega tuleks korrosioonikaitse teha kas kohe pärast uue auto ostmist või vähemalt enne rooste ilmumist. Kui auto põhi on juba roostes või on sel roostetäpid, tuleks sellele kanda roostemuundurit (roostesurma). 

ARS-il on hea kogemus Dinitroli toodetud muunduriga D. Rust converter RC800. Tugevalt korrodeerunud pinnale kantakse muundurit minimaalselt kaks kihti ning lastakse sel ööpäev kuivada. Järgmisel päeval kantakse kõikidesse kerekarpidesse, uste ja luukide sisemusse, porikoobaste ning põhja sise- ja välispindadele ning alusraami sisepinnale immutusõli Dinitrol ML. Selle ülesanne on tungida pragude ja liitekohtade ühenduste vahele, et aeglustada korrosiooni levikut. 

Vajadusel korratakse tööd uuesti, et immutusõli tungiks ka sügavamatesse roostekihtidesse. Antud ainega töödeldakse kogu põhi (sõltumata kas on korrosioon tekkinud või mitte), põhja all olevad karbid ja tehnoloogilised avad nii seest kui väljast, esiraami alatala ja esimesed sisemised poritiivad, küljekarbid seest poolt, tagatiiva sisemised kaared, esi- ja  tagaluugi sisemised servad, kõik porikoopad ja sildade osad. Paksema ja tugev roostekihtide korral korral korratakse seda protsessi veel ühe korra, et immutusõli tungiks ka sügavamatesse kihtidesse. Antud aine kuivab ca 8-12 tundi jättes pinna kergelt õlise, kleepuva kaitsekihi. Pärast kuivamist kaetakse auto põhi ja rattakoopad põhjakaitsevahaga D. Kaitsemastiks 4941/CAR. Toode kaitseb autot rooste ja autopõhja kivilöökide eest. Kahekihilist korrosioonikaitset tuleks uuendada alles 23 aasta pärast. 

Uutel, veel korrosioonita autodel on soovitatav kasutada sisemiste karpide ja raamide kaitseks toodet D.Penetrant 1000. Tegemist on vett ja niiskust hülgava kaitsekihiga, mis ei lase korrosioonil tekkida, sest puudub hapniku juurdepääs.

Lõpuks pannakse autole tagasi põhjakaitsed ja logarid. Enne auto kliendile üle andmist pestakse auto väljast pigileotusaine ja shampooniga puhtaks. Soovi korral võime paigaldada värvipinnale ka püsivaha (ca 50-70 eur). 

Tähele tuleb panna, et kui auto põhjas või küljekarpides on juba roosteaugud, tuleb kereparandustööd kindlasti teha enne kaitsekihtide pealekandmist, sest pärast seda on keevitustööd tuleohtlikud. 

Konsultatsioon ja kere ülevaatus on tasuta enne tööde algust. Põhjalik kahekihiline korrosioonikaitse koos põhjapesuga võtab keskmiselt aega 3–5 päeva. Selleks ajaks pakub ARS klientidele asendusautot hinnaga 10-15 eurot ööpäev.

Oluline teada kvaliteetse korrosioonikaitsetööde hindamisel:

Paljudes korrosioonikaitse teenust pakkuvates töökodades ei võeta töö käigus ära põhjakatteid ega logareid. Sellise töö puhul ei pääse korrosioonikaitseaine kõige problemaatilisematesse piirkondadesse, milledeks on just porikoopad. Porikoobaste ja plastikute vahele on aja jooksul kogunenud mustust mis hoiab enda sees niiskust ega lase detailil ära kuivada ja põhjustab korrosiooni. Lisaks osad teenindused piirduvad ainult esimese kaitsekihi paigaldusega, teist  põhjamastiksi kihti ei panda, mille tõttu on esimene kiht vastuvõtlikum vigastustele ning seda tuleb tihedamini uuendada.

Osad töökojad ei pese auto põhja korralikult puhtaks vaid piirdub selle mehhaanilise puhastamisega. Sellisel juhul võib jääda siiski mustus korrosioonikaitse alla ning töö kvaliteet on puudulik.

Meil on spetsiaalne survepesur maasturite raamide sisepesuks ja puhastamiseks. See töö on küll aeganõudev, kuid arvestades eesti ilmastikutingimusi ja teede olukorda siis on kurb tõsiasi et paljud maasturid muutuvad kasutuskõlbmatuteks just tänu läbiroostetanud raamidele. Üldjuhul algab raami rostetamine just sisepinnalt. 

Dinitroli kahekihiline roostekaitse säästab kulutusi. Osades, selles valdkonnas tegutsevates ettevõtetes paigaldatakse põhja alla vaid üks kihi õli, mille kivid üsna kiirelt maha
kulutavad, selle tulemusel on nende soovitus igal aastal seda õli kihti uuendada mis on aga üsnagi kulukas. Kasutades kahekihilist korrosioonikaitset pole vaja
teha iga-aastast uuendamist, vaid piisab kui seda tehakse 2-3 aasta tagant.

ARS Autoteenindusel on kogemust üle 15- aasta autode värvimisel ning oskame kindlasti kliendi jaoks leida ka mõistliku lahenduse, kui vajavad värvimist juba roostetavad küljekarbid või poritiiva servad. Küsi hinnapakkumist värvimiseks siit

Täiendavat infot põhja- ja värvipindade korrosioonikaitse kohta leiate meie  blogist .

KORROSIOONIKAITSETÖÖDE HINNAKIRI

(KEHTIB ALATES 01.10.2023)

   

Tööde kirjeldus

Sõidu-

auto

Linna-

Maastur,

Väike-

kaubik

Maastur
Auto

põhja

soola-

pesu

 

*Auto väline pigipesu, shampoonipesu, põhja ja porikoobaste pesu tõstukil 90.- 100.- 130.-
Korro1  

*Põhja ja porikoobaste pesu ning kuivatus.

*põhja ja porikoobaste katmine korrosioonivastase kattekihiga (Bardahl Under-coating või Dinitrol 4941/CAR).

 

250.- 290.- 390.-
Korro2  

 

*Põhja ja porikoobaste pesu ning kuivatus. *Põhja-, porikoobaste-, uste-, esikapoti-, tagaluugi-, tagatiiva ja küljekarbi sisepindade katmine hea tungivuse ja vett hülgava õliga (Dinitrol ML). 

*Põhja ja porikoobaste katmine abrasiivkahjude vältimiseks kattekihiga  Dinitrol 4941/CAR . 

* Auto Pigipesu

 

390.- 420.- 490.-
Korro3  

 

KAHEKIHILINE KORROSIOONIKAITSE KOOS PLASTIKOSADE TEISALDUSEGA.

(meie poolne soovitus ja enim populaarne teenus)

*Auto logarite, põhjakatete, mootorikatete ja põhjaaluse varuratta (maasturitel) eemaldus. *Põhja-, ja porikoobaste pesu ning kuivatus. *Põhja-, porikoobaste-, uste-, esikapoti-, tagaluugi-, tagatiiva- ja küljekarbi sisepindade katmine hea tungivuse ja vett hülgava õliga  Dinitrol ML*Põhja ja porikoobaste katmine abrasiivkahjude vältimiseks kattekihiga (Dinitrol4941/CAR). *Logarite ja põhjaplastikute tagasi paigaldus. *Auto pigipesu.

 

490.- 550.- 640.-
Korro4  

 

KORROSIOONIKAITSE UUENDAMINE

*Põhja ja porikoobaste pesu ning kuivatus. *Põhja-, porikoobaste-, uste-, esikapoti-, tagaluugi-, tagatiiva ja küljekarbi sisepindade katmine hea tungivuse ja vett hülgava õliga (Dinitrol ML). * Kahjustatud kohtade (põhja-, porikoobaste) katmine abrasiivkahjude vältimiseks kattekihiga  Dinitrol 4941/CAR .

 

290.- 320.- 390.-
Alus-

raamide

pesu ja

töötlemine

MAASTURITE ALUSRAAMIDE KORROSIOONIKAITSE

Alusraami puhastamine ja sisepesu spetsiaalse pesuriga, Sisepinna kruntimine korrosioonikaitrseainega Dinitrol ML. Peale kuivamist  kaetakse sisepind täiendavalt korrosioonikaitseainega Penetrate LT

     

 

100-

150.-

 

 

 

 

Rooste-

muunduriga

töötlemine

ROOSTEMUUNDURIGA TÖÖTLEMINE  

30.-

 

30.-

 

40.-

 

     
       
       
       
       

*Korrosiooni mehaaniline eemaldamine 35 eur tund

Broneeri aeg: