Kuidas kaitsta maasturite alusraame läbiroostetamise vastu?

Home / Blogi / Kuidas kaitsta maasturite alusraame läbiroostetamise vastu?

Miks maasturite alusraamid roostetavad?

Oleme oma teeninduses tihti kokku puutunud olukorraga kus auto alusraam on läbi roostetanud. Väljast poolt ilusti säilinud või värvitud auto on muutunud kasutuskõlbmatuks kuna auto keret kandev alusraam on läbi roostetanud. Alusraami taastamine on  aga kordades kulukam kui selle kaitsmine korrosiooni eest.  Remont võib minna kallimaks kui on auto enda turuväärtus. Valdavalt eeldab alusraami keevitamine ehk remont kasti (pick-up mudelitel) maha võtmist või maasturitel kogukere maha võtmist.

Põhiliselt roostetavad raamide sisepinnad, tänu aja-jooksul sinna kogunenud mustusele ja niiskusele. Raamidel on mitmeid külgmisi avasi kust pääseb sisse muda ja pori. Raami põhjas olevad avad on aga liialt väikesed, et seal mustus välja tuleks. Raami sisse sattunud muda seob ja hoiab endaga hästi niiskust mis on kiirendab korrosiooni tekkimist. Selleks tuleks tuleks regulaarselt raam seest hooldada st. puhastada. 

Nissan Pathfinder alsraami rooste

Kuidas õigesti kaitsta alusraami korrosiooni eest?

Esmalt tuleks raami kogunenud mustus sealt seest välja saada. Selleks kasutame spetsiaalselt raami pesemiseks mõeldud pesurit. Kogu liiv uhutakse veega välja raami põhjas olevatest avadest, vajadusel kasutatakse selleks ka lisaks suruõhuga puhastamist. Peale seda kuivatatakse raami sisepind ning kaetakse immutusõliga Dinitrol ML. Peale kuivamist pihustatase suure survega sisse vaha baasil korrosioonikaitsevahendit Penetrate LT mis lisab täiendavalt korrosiooni takistavat  ja vett hülgavat kaitsekihti.  Alusraam korrosioonikaitset tuleks uuendada iga 2 aasta tagant või iga aasta, kui sõidetakse väga poristel-mudastel teedel või lausa maastikul. 

Fotod maasturi alusraami pesemisest

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga