Õlivahetus

Home / Õlivahetus

Related imageMootoriõli vahetus

Kõige elementaarsem hoolitsus oma auto eest on vahetada regulaarselt mootoriõli. Õigeaegselt vahetatud mootoriõli säästab kütust, lihtsustab auto mootori külmalt käivitamist ning hoiab ära mootori ülemäära kulumise.

Õli soovitame vahetada vastavalt hooldusraamatus toodud kilometraažile. Üldjuhul on õlivahetuse vahemik  vanematel diiselmootoritel 10 000 km, uuematel 15 000 km. Vanematel bensiinimootoritel 15 000 km ja uuematel  mudelitel aga 20-30 000 km.

Alati soovitame kasutada just sellele margile ja mootoritüübile sobivat õli.
NB! Vale õli kasutamine võib põhjustada näiteks tahmafiltri ummistuse, pihustite või turbolaaduri rikke.

Oma autole sobiva õlimargi ja vajaliku koguse leiate siit. Lisaks leiate sellelt lingilt oma auto teiste vedelike kogused ja margid.

Et ise oma auto mootoriõli vahetuse hind arvutada, tuleb teile lisaks õli hinnale (vajalik õli kogus korrutada õli liitri hinnaga) lisada filtri maksumus ca 6 eur ja õlivahetuse tööraha 15 eur.

Soodsam võimalus mootoriõli vahetamiseks oleks kasutada Rymco õlisi.

Rymco on Hollandi õlitootja VPS kaubamärk.  Firma on asutatud aastal 1986, nüüdseks ollakse esindatud Euroopas, Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas. Toodete kõrge kvaliteet on tagatud tootmisprotsessi vastavusega ISO 9001 nõuetele.

Sobiva õli valimisel oleme nõus Teid alati aitama.

Hinnapäring