Auto esitulede taastamine poleerimise teel

Home / Autotuled / Auto esitulede taastamine poleerimise teel

Enamik autode esitulesid kaotavad ajaga oma valgustusvõime. Põhjuseid selleks on mitmeid, kuid kaks peamist põhjust on tuledele tekkivad mikrokriimud (sõiduajal tulesid tabavad kivid, liiv, tolm ja putukad) või siis tulereflektori kuumusest põhjustatud klaasi kollakaks tõmbumine.

Kõige lihtsam lahendus on loomulikult uued esituled tellida ja need siis lihtsalt välja vahetada. Kuid on ka olemas alternatiivne lahendus, mis võimaldab olemasolevate tulede seisukord taastada uueväärseks. Selleks on tuledeklaaside poleerimine.

Tuledeklaaside pinna ebatasuste, täkete ja kriimude eemaldamisel kasutatakse  lihvimise- ja poleerimise meetodit .

Töökäik – tulede poleerimine

Sõltuvalt auto mudelist on võimalik teha ka tulesid poleerida ja lakkida neid autolt eemaldamata, siis soovitame siiski parima võimaliku tulemuse saavutamiseks tuled autolt enne tööd eelnevalt eemaldada.

Esimeks sammuks on tulede eemaldamine sõidukilt. Juhul, kui see eeldab esikaitseraua teisaldust, tuleb kaaluda selle vajalikkust, sest esikatseraua teisaldus ja paigaldus sõltuvalt mudelist ja auto seisukorrast võib võtta 1-3 tundi. Järgneb tulede üldine puhastamine tolmust, mustusest ja pigist. Kui eeltöö on tehtud, alustatakse klaasi pinna lihvimist lihvpaberiga. Vastavalt vajadusele tööd korratakse, kasutades igal järgneval korral suurema tihedusega lihvpaberit.

Peale iga lihvimiskorda pind puhastakse, hinnatakse klaasi läbipaistvust ning vajadusel korratakse uuesti klaaside lihvimist ja poleerimist. Järgneb tulede lakkimine, mis on väga oluline protsess tehtud töö kvaliteedi tagamiseks. Lakkimine toimub värvikambris ja meie kasutame ainult väga kvaliteetset kriimukindlat lakki et tagada esitulede sära ka aastate pärast. Peale lakkimist tuleklaasid poleeritakse  ja sellega ongi töö valmis.

Kindlasti, ei soovita ainult tuleklaase poleerida, sellisel juhul on seda rõõmu vaid mõneks kuuks, sest lakkimatta tuleklaasid tuhmuvad uuesti vägagi kiiresti!

Lakkimise juures on oluline lasta teha seda oma ala spetsialistil. Meie automaalrid teavad väga täpselt kuidas lakkida, et lakk ei hakkaks kooruma ega  tuli ei kaotaks ka valgustusvõimsust. Paljud teenindused poleerivad ja lakivad esituled ilma neid auto küljest eemaldamata, kuid kahjuks sellisel tehnoloogial pole välistatud, et lakk mingil ajal klaasi küljest kooruma ei hakkaks.

Miks valida auto esitulede taastamine uuete ostmise asemel?

Hind – Tulede taastamise maksumus poleerimise teel on vaid murdosa uue tule hinnast. Hinnad algavad 65 eurost.
Kiirus – Üldjuhul saab hakkama ühe tööpäevaga
Kvaliteet – Üheksa inimest kümnest ei suuda vahet teha uuel ja taastatud esitulel.

Turvalisus – Tuleklaaside taastamine suurendab esitulede efektiivsust 30-80%

Kui tunned, et esitulede võiksid olla väljast säravamad ja pimedal ajal paremini valgustada , siis pöördu ARS Autoteeninduse meistri poole:

ARS Autoteenindus OÜ
Tulika põik 4
+37255560660
info@arsauto.ee

E-R 09:00-18:00

2 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga