Miks teha uuele autole korrosioonikaitset ja kuidas valida teenusepakkujat?

Home / Blogi / Miks teha uuele autole korrosioonikaitset ja kuidas valida teenusepakkujat?

Uue auto korrosioonikaitse

Uue auto omanikuna on kindlast paljud meist seisnud küsimuse ees, kas teha sellele täiendavalt korrosioonikaitset või mitte.  Küsides seda auto müüjalt on olnud seni vastus ühine – “Kindlasti pole vaja seda teha, tehases on juba see töö ära tehtud. Täiendavaid kulutusi pole vaja teha, ainult sõida!” on tüüpilise automüüja soovitus. Ise endise vana auto omanikuna aga meenub valus ja vägagi kulukas tõsiasi, et just roostetamise pärast sai auto viidud vanametalli, kuigi tehniliselt oli see auto korras. Auto ei läbinud iga-aastast ARK ülevaatust, sest auto põhjas ja küljekarpides olid mitmed roosteaugud sees. Paljuski oli see enda lohakus või hoolimatus kaitsta autot roostetamise vastu.

Miks teha uuele autole korrosioonikaitset?

Tänavapildis näeme väga palju roostes poritiibade või küljekarpidega autosi. Kõik need autod on olnud kunagi uued ja ilma korrosioonita, kuid ometi on nad nüüd roostes, miks nii?

Uued autod on ühtemoodi toodetud kasutamiseks nii soojades kuivades lõunamaades kui ka külmades ning niisketes põhjamaades. Sellest tulenevalt on oluline ka Eestis, kus teedele pannakse talvel soola ja kliima on aastaringselt suhteliselt niiske, kaitsta autot täiendavalt korrosioonikaitsevahenditega. Osad autotootjad on suutnud oma autosid korrosiooni eest paremini kaitsta kui teised, kuid 100%-list kaitset sellele ei ole. Varem või hiljem saab meie tänavatele ja teedele talvel pandud soolhape tehase korrosioonikaitsest võitu ning roostetamine võibki alata.

Kõige parema roostekaitse saab just siis, kui vajalikud ained kantakse peale puhtale ja korrosioonist kahjustamata pinnale. Kui korrosioon on juba tekkinud, siis selle peatamine on kordades raskem ja pea võimatu. Sellest tulenevalt on just väga oluline, et kaitstud saaks just uus auto, mis pole meie soolases talves liigelnud ega auto põhi poleks ka poriseks sõidetud. Sellisel juhul on töö soodsam ja lõpptulemus parem.

Kuidas valida korrosioonikaitse paigaldaja teenusepakkujat?

Teenuse valikul on oluline tähelepanu pöörata asjaolule, mida antud töö käigus täpsemalt tehakse. Kas pestakse ära auto põhi (juhul kui pole tegemist uue autoga, otse salongist), kui palju komplekteeritakse autot lahti , et korrosioonikaitse pääseks ka kaetud pindade taha, milliseid kohti töödeldakse, kas paigaldatakse kaks  või üks kihti korrosioonikaitseainet. Kas tehakse keresse ka täiendavaid avasi või mitte ning millise firma tooteid töö teostamisel kasutatakse. Kui palju on ettevõttel kogemusi keretööde valdkonnas, et auto lahti- ja kokku komplekteerimine oleks kvaliteetselt teostatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga