Honda HR-V küljekarpide remont

Home / Autoteenindus / Honda HR-V küljekarpide remont

Meie poole pöördub järjest rohkem Honda HR-V esimese põlvkonna (1999-2005) omanikke, kellel on mure, et  nende auto küljekarbid on läbi roostetanud.

Üldiselt auto omanik seda ise ei märka ja välja tuleb see tavaliselt alles kohustusliku tehnoülevaatuse käigus. Põhjus, miks omanik ise roostet ei näe on tegelikult üsna lihtne. Nimelt katab roostealteid küljekarpe plastikust küljelaiendid, mille alt roostet lihtsalt näha pole.

Korrosiooni põhjustab küljekarpide ja laiendite vahele kogunenud pori, niiskus ja mustus.
Küljekarbi ja karbilaiendi vaheline ala on ideaalne niiskusehoidja. Sinna sattunud niiskus kiirendab küljekarbi välist ja sisest roostetamist. Tegemist on meie regiooni eripäraga ja seega võiks tinglikult küljekarpide roostetamist pidada meie kliimas tüüpveaks.

Kuna järelturul liigub juba üsna palju Honda HR-V esimese põlvkonna autosid, siis jõuavad need ka lõpus ARS Autoteeninduse keretöökotta.

Honda HR-V küljekarpide paranduskomplekt

ARS Autoteeninduse keremeistrid valmistavad oma töökojas valtspingiga sobiva suurusega küljekarbi, mis on originaalvaruosale ligilähedane. Põhjus, miks varuosad ise valmistame, on eelkõige originaalvaruosade hind.

Originaalvaruosana on Honda HR-V le küljekarp kaheosaline. Kasutades originaalvaruosasid, tuleks asendada esimene detail (187€), mis ulatub tagaukse avani. Lisaks küljekarbi tagumine osa (655€), mille küljes on ka auto tagatiib.

Faktor, mis võib küljekrabi vahetamisel peavalu valmistada

Küljekarbi vahetusele võib lisada keerukust asjaolu, kui korrosioonikahjustusega pind ulatub kaugemale kui vaid küljekarp. Sellisel juhul, tuleks taastada ka kõrval asuvad detailid (auto põhi, porikoobas vms…).

Sellisel juhul lõigatakse välja roostetanud koht ning tehakse metallist asemele sobiva suurusega asendusdetail, mis keevitatakse väljalõigatud kohale.

Kuidas protsess välja näeb ja palju teenus maksab

Enne küljekarbi uue pleki paigaldust puhastatakse vana küljekarp seest roostest ja töödeldakse pind korrosioonivastase ainega Bhardal Intercoating.
Küljekarbi asendusdetail keevitatakse kere külge, keevisliite kohad järelviimistletakse ja kogu küljekarp töödeldakse nii seest kui väljast Bhardal korrosioonivastaste ainetega.

Ühe poole küljekarbi vahetus võtab tavaliselt aega koos korrosioonitöödega 6-8 tundi (tööraha ca 190-250€), küljekarbi asendusdetaili valmistamise maksab ca 70-90 € (sõltuvalt pikkusest).

Kasutades ARS Autoteeninduse poolt toodetud asendusvaruosa on võimalik säästa varuosahindadelt kuni 80%.

Soovitused, mis aitavad teie autost roostet eemal hoida

Parim soovitus oma auto korrosioonivastu võitlemisel on seda ise survepesuriga pesta.
See on eriti oluline talvehooajal, kuna meie teedel kasutatakse libedusetõrjeks soola, mis teadupärast kiirendab ja võimendab korrodeerumist.
Pesemisel tuleks eriti hoolikalt pesta porikoopaid (eriti porikoopa välisserva sisepinnad), ukse alaservad ja autopõhi. Need on pinnad, kuskohast enamik roostet alguse saavad.

Lisaks soovitaks käia autoteeninduses regulaarselt (vähemalt kord kahe aasta tagant) oma autoga korrosioonikaitsetöödes. Selliste tööde puhul eemaldatakse autolt plastikkatted ja laiendid. Pinnad pestakse ja hooldatakse. Tähelepanu pööratakse ka pindadele ja detailidele, mida inimesel oma silmaga on keeruline märgata.

Ka ARS Autoteenindusel on välja töötatud korrosioonikaitsepaketid, mida soovitame oma auto eluea pikendamiseks klientidel kasutada.

Juhul, kui vajate nõu või soovite vaba aega broneerida, võtke meiega ühendust

ARS Autoteenindus OÜ
Tulika põik 4
5100808
info@arsauto.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga