GMC Savana ja Chevrolet Express Van uksehingede korrosioon

Home / Autoteenindus / GMC Savana ja Chevrolet Express Van uksehingede korrosioon

Uksehingede korrosioon nendel mudelitel on tüüpviga, mis pakub leiba ja tööd miljonitele keretöökodadele üle terve maailma. Lisaks materialile tekivale visuaalsele kahjule, põhjustab rooste struktuurikahju, mille tulemusel hinged painduvad, käivad valesti või hullemal juhul lausa murduvad. Eestis on põhiliseks probleemiks hingedift, mis kipub kinni roostetama. Selle tulemusel hingede asend korrosiooni tõttu fikseerub.

Kinniroostetanud diftiga ust avades või sulgedes võivad uksehinged või dift väänduda. Selleks pole isegi vaja väga palju jõudu rakendada. Sellist tüüpi hingelahendused pole meie kliimas kindlasti ideaalsed.

Kui ukse alumised ääred olid sügisel juba „rabedad“, siis on üsna suur tõenäosus kevadel hingedele või ukseplekile liiga teha.
Masinad, mille uksed on aastringses igapäevakasutuses, puutuvad õnneks selle probleemiga vähem kokku. Eestis satuvad põhiliselt ARS Autoteeninduse GMC Savana mudelid, kuid aastal 2008 sai tehtud ka ühte Soome kaubikut.

GMC Savana ja Chevrolet Express Van tüüpviga. Ameerikas pakutake laia valikut
paranduskitte hingedele. Eestis on valik nigel  ja tarneajad varuosadele pikemad.

Meie kliimas on probleemiks sool, mis metallil korrodeerumist põhjustab. Sellega tegelemise
edasi lükkamine suurendab hilisemaid kulusid märgatavalt. Tavaliselt jõutaksegi meieni siis,
kui suurem kahju juba tekinud on.

Keretööde meister Andrus Aasamäe

Meie poole pöördus meie püsiklient. Olime varasemalt talle ümber ehitanud restoranibussi ja toitlustushaagise. Seekord väikebuss GMC Savana 1500 küljeukse uksehingede probleemiga. Antud juhul oli kere küljes oleval hingel ära murdunud kinnitus ning uks oli vajunud oma õigest asendist umbes 2 cm alla poole. Hinge purunemise põhjustas südamiku külge kinni roostetanud hingedift. Tõenäoline põhjus – ebapiisav määrimine, millega pole autotootja meie oludes arvestanud.

Uksehinge taastamiseks tuli esmalt välja võtta hinge diftid, mis olid hinge südamikku väga tugevalt kinni roostetanud. Selleks tuli uksehinge südamikku kuumutada ning selle välja tõmbamiseks keevitada selle külge löökhaamrit meenutav tööriist. Peale hingediftide teisaldust taastasime hinge südamiku ja silmade avad , paigaldasime uued diftid ning uksehinge keevitamiseks faasisime sisse süvise, mis võimaldab teostada väga tugeva keevisõmbluse.

Olukorra tegi keeruliseks see, et kere poolne uksehing ja ukse poolne hing on juba tehase poolt keevitatud uste külge. Osade kinni keevitamine tuleb teostada nii, et uksed asuvad bussi küljes. Ruumi selleks on aga seal väga vähe.

Peale uksehingede keevitamist, hinge vastused ja uksed viimistleti. Tegime lisaks hinge südamiku määrimiseks väikesed avad, mis on meie oludes on väga vajalikud. Teostati värvimine.
Edaspidi on võimalik hinge määrida vajadusel kasvõi paar korda aastas.

Originaalis maksab üks ukse hing 320 eur. Kokku oleks olnud vaja välja vahetada kõik neli küljeuste uksehinge (tegemist on paarisustega, kokku 1280 eur) ning oleks lisandunud ka hinge vahetuse (keevitatud kere ja ukse külge) maksumus ca 160 eur, kokku 1440 eur. Meie poolt tehtud töö oli ca 3 korda soodsam, kogumaksumusega 500 eur.

Juhul kui vajate nõu või soovite vaba aega
broneerida, võtke meiega kindlasti ühendust

ARS Autoteenindus OÜ
Tulika põik 4
5100808
info@arsauto.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga